.: Paginae :.

2014-03-21

Nejnovejsi data CSU...

...aneb Ja vam to rikal

Nedavno jsem o tom psal a uz jsou na svete nejnovejsi statistiky, ktery vubec nejsou ruzovy:

 • Poprvy po deset letech klesl pocet obyvatel CR! (o 3.7 tis.)
 • Opet se zrychlil trend poklesu natality (o 1.7 tis.)
 • Za zhruba tretinu poctu muze emigrace (1.3 tis.)
 • Stale narusta pocet rozvodu (o 1.5 tis)
 • A nakonec lahudka: Nadale klesa pocet uzavrenych manzelstvi (o 1.7 tis.); celkove nejmene uzavrenych manzelstvi od roku 1918!!!

Takhle si taty den raj na zemi asi nevybudujeme... :(

3 komentáře:

 1. Anonymní21/3/14 12:06

  To není přeci nic překvapivého.
  Překvapivé pro mne bylo, že k poklesu počtu obyvatel nedošlo dříve, že posledních deset let počet obyvatel nepatrně vzrůstal. Jenomže za to mohlo přistěhovalectví.

  Existuje spousta lidí, co je to neznepokojuje, ba jsou i tací, co je to těší a chválí to. Což je ovšem zoufalá krátkozrakost. Pokles natality znamená též značný propad trhu, neboť děti jsou největšími spotřebiteli. Sebe člověk na jídle i oblečení a zábavě snadno ošidí, ale svým dětem se skoro každý snaží dát co nejlepší a co nejvíc. A spotřeba dětí je nekonečná, neb jednak rostou a jinak též věci hodně ničí.
  Pokles počtu dětí znamená větší výpadek spotřeby, tedy obchodu i výroby, než stejný pokles dospělých. (A staří lidé pak mají spotřebu už zcela nepatrnou.). A pokles spotřeby znamená těžkou ránu ekonomice a růst nezaměstnanosti (a ten pak také sníží spotřebu a dostáváme se do začarovaného kruhu).
  Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ten pokles natality je dlohodobejsi (vrchol byl pred peti lety - viz http://www.czso.cz/csu/dyngrafy.nsf/graf/cr_od_roku_1989_obyv).
   Me ale nejvic vydesilo ten absolutne nejnizsi pocet uzavrenych manzelstvi od zalozeni Prvni republiky! Tohle nedopadne dobre :( Vychova sla do kytek uz davno a stat tomu NOZ dal hrebicek do rakve...

   Vymazat
 2. Anonymní15/4/14 18:52

  hm - nevím - s tím manželstvím bych to neviděla až tak černě .. když se rozhlédnu kolem, vidím stále více zodpovědnějších a zodpovědnějších (navzdory rodinným vzorům) .. budu doufat.

  OdpovědětVymazat

Mazat komentáře nehodlám, výjimky však tvoří vulgární a off-topic komentáře!