2010-10-22

Dětský slovník naučný :)

aneb Jak (ne)rozumnět vlastním dětem a další střípky...

Několik slovíček pro zasmání:


Prcek senior poslední dobou nějak prohazuje hlásky, takže ke snídani si občas poručí "pšikoty" (piškoty), celý den si "pšívá píšičky" (zpívá písničky) a když něco někde bouchne, tak se ptá, co to bylo za "vžuk" (zvuk - naše neoblíbenější :-)) Jinak se už docela rozmlouvá - místo dlouhodobýho "já heim" už prej včera pěkně řekl "já nevim" a "dobý den" už mu taky moc problémy nedělá (jen musí chtít pozdravit, potvora!).


Co se těch "píšíček" týče, tak zpívá třeba "na hojách, seou hách, nadoině točku" a má z toho děsnou srandu, protože "točka" je v jeho řeči kočka :-) Ale zrovna před pár dny jsem ho za rohem poslouchal a zpíval si "na hojách, seou hách, nadoině točku - ne točku. TOČKU" :-))) Pak má taky oblíbenou, co mu zpívá babička (a my zotoho už kvetem, páč mu to jeden čas zpívala asi tak stokrát denně) - "atobus, atobus, hede hede po si'nici, zataví se ve 'tanici, otevžou se déže, šimonek se séze" (je potřeba překlad? :-) Většinou ale zpívá sice známou melodii, ale jakoukoliv změť slabik, která ho zrovna napadne. Když se pak zeptáme, co je třeba - já nevím - "houkolík", tak prohlásí, že "to je takový vžíže" (zvíře) a začne se děsně tlemit :-)))


Co se týce prcka juniora, tak ten má teď období čučení z okna na ulici, kde furt jezdí "aťo", "taktó" a "nakaďák" (auto, traktor a náklaďák :-) Nedávno se naučil krásně říci "hačí" a vylez si sam na židličku! Když ráno v židličce snídá s náma u stolu, tak po chvíli zjistí, že má suchou housku nebo rohlík (nakrájený na kousky) a začne se vehementně dožadovat marmelády (to ho naučila maminka) stylem, že vezme do ruky kus rohlíku, ukáže na něj, prohásí "TAM", pak ukáže doprostřed stolu na marmeládu a prohlásí "ŇAM" - toto celé tolikrát za sebou, dokud mu tou marmeládou nenamažem všechny kousky rohlíku (průběžně nám ty nenamazaný podává a ty namazaný láduje do toho svýho bezednýho laufu :-)


No, tak já jdu zas vytvářet nějaký hodnoty, aby zaměstnavatel nenadával... :-)

2 komentáře:

  1. Pšikoty jsou dobré :-))Točka u nás taky dlouho přebývala. \"Řekni ko-ko-ko-kočka.\" Dítě snaživě \"Ko-ko-ko-Točka...\" :-)

    OdpovědětVymazat
  2. anonym nebyl záměr...nominek :-)

    OdpovědětVymazat

Mazat komentáře nehodlám, výjimky však tvoří vulgární a off-topic komentáře!